czen

Alarm OASIS

 1. Detektory bez kabelu
 2. Přenos poplachu OASIS
 3. Ovládání alarmu
 4. Ovládání topení
 5. Kvalita OASIS
 6. Návrh zabezpečení
 7. Montáž OASIS
 8. Okenní kontakt
 9. Domácí zvířátka
 10. Ochrana staveb
 11. Baterie systému
 12. Mobilita OASIS
 13. Textový návrh zabezpečení
 14. Grafický návrh zabezpečení
 15. LCD klávesnice Software zprávy

OASIS odkazy na stránky výrobce:
Jablotron popis a vzhled prvků
Ceník prvků OASIS a aktuality
Oasis odkaz na projekt bezpečí

fotografie klavesnice a pachatele, alarm Jablotron

 

Více než polovina lidí, kteří v minulém roce zemřeli při požárech, zahynula v domácnostech. Většina těchto požárů vypukla mezi druhou a pátou hodinou ráno, když lidé spali. Na tuto nelichotivou statistiku se rozhodli hasiči reagovat vydáním nové vyhlášky, která vyžaduje umístění protipožárních hlásičů do všech nově postavených domů, bytů a ubytovacích zařízení. Platit začala v červenci 2008.

„Vyhláška o technických podmínkách požární ochrany staveb - č.23/2008Sb."

CERTIFIKOVANÝ POŽÁRNÍ HLÁSIČ JA-80S združuje kouřový a tepelný senzor. Vyhovuje jako autonomní hlásič s akustickou signalizací, ale také jako systémový hlásič v sestavě OASIS.

Hlásiče hasiči doporučují i do dříve kolaudovaných objektů. Naši zákazníci se zabezpečením OASIS snadno dosahnou integrace požárního hlásiče do centrálního alarmu. Chrání si život při spánku i majetek v nepřítomnosti současně.

požární hlásič JA-80S

 

Detektory bez kabelu

Detektory vniknutí nevyžadují kabelová propojení - fungují bezdrátově a velmi spolehlivě. Pracovní vzdálenosti detektorů mohou dosahovat stovek metrů. Sortiment detektorů a senzorů vloupání zahrnuje všechny potřebné komponenty. Zabezpečení spolehlivě chrání čtyřpatrový dům s oddělenou garáží včetně zahradních staveb. Systém umožní oddělené střežení těchto staveb. Snadné doplnění, přemístění nebo úpravu zabezpečení.

nahoru

Přenos poplachu

Poplach je přenášen mobilní telefonní sítí uživateli nebo bezpečnostní službě PCO. Středisko přijímá informace GPRS datovým přenosem mobilní sítě. Měsíční náklady se pohybují okolo 150,-Kč i když je objekt v častém kontrolním spojení.

nahoru

Ovládání alarmu

Ovládání je jednodušší než u jiných systémů. Uživatelé mají v oblibě klíčenkové přívěsky k ovládání skupin s nočním střežením. Alarm je možné ovládat kódem nebo čipem z klávesnice, zprávou z mobilního telefonu, nebo internetem.

nahoru

Ovládání topení

Telefonickou zprávou, je také možné ovládat elektrické spotřebiče v domě (topení, ohřev vody, rozsvícení světel, otevření vjezdových bran). Tuhle funkci oceňují zejména majitelé rekreačních chat. Před příjezdem si zatopí nebo ohřejí vodu v boileru.

nahoru

Kvalita OASIS

Zařízení je pečlivě vyrobeno a zkoušeno, jeho kvalita se v nezměněné podobě dostává k zákazníkům. Požadovanou sestavu vyrobíme dílensky s kompletací všech součástí. Montáž s ověřením funkcí je prověrkou kvality před předáním do užívání zákazníkovi.

nahoru

Návrh zabezpečení

Návrhu zabezpečení věnujeme potřebný čas abychom rozpoznali požadavky zákazníka. Připravíme návrh v textové nebo grafické podobě. Po schválení návrhu zařízení vyrobíme a naprogramujeme v časovém předstihu. Každý díl v přípravné fázi projde zkouškou. Požadované funkce zařízení a poplachové přenosy jsou ověřeny. Pečlivá příprava zakázky vyloučí chyby nastavení nebo vady dílů. Předejdeme tak zdržení při instalaci nebo reklamaci.

nahoru

Montáž OASIS

Montáž v domě je rychlá a čistá. Montáž neomezuje chod domova nebo provoz firmy, není ohroženo zboží v regálech stržením při budování kabelových rozvodů, je odvrácené riziko provrtání elektroinstalace, topných nebo vodovodních potrubí.

Bezdrátový detektor je možno instalovat bez omezení na místa, která byla kabelem nedosažitelná nebo nepřiměřeně nákladná. Takovým příkladem jsou oddělené stavby garáží, zahradní altány, ale také vjezdové vrátnice areálů apod.

nahoru

Okenní kontakt

Renesanci ochrany oken přináší bezdrátový okenní kontakt. Poplachové zabezpečení oken v drátových technologiích téměř vymizelo pro náročnost kabelových a přípojných bodů. Alarm z okenních detektorů se zapíná v přítomnosti osob ve střeženém prostoru. Jednoduše řečeno na dobu večera a spánku. Proto je možno dům využívat bez omezení pohybu v zabezpečených prostorách a nehrozí střet s nočním nevítaným hostem.

nahoru

Domácí zvířátka

Metoda kontaktní ochrany oken a vstupů je také nejefektivnější pro zabezpečení domu v němž chováme domácí zvířátka. Pejsky, kočky, papoušky, králíčky atd. Prostorová ochrana detektory „PIR“ s různými omezeními funkcí snadno podléhá poplachům nebo je ve funkci omezena natolik, že již dostatečně nehlídá.

nahoru

Ochrana staveb

Střežení domu v průběhu výstavby. Modulární OASIS je přímo předurčen k využití již v průběhu výstavby. Detektory jednoduché sestavy lze ve stavbě prostě stěhovat z místa na místo. Tak jak stavba roste. S přemístěním detektoru z právě omítané nebo malované zdi si poradí i dítě. Zavěšený detektor sejme a převěsí na jiné místo, nebo se již v zařízené místnosti finálně upevní.

nahoru

Baterie systému

Bezdrátové detektory jsou napájeny bateriemi. Průměrná životnost baterií je tříletá. Nejdelší životnost baterií bude u rekreačních staveb provozovaných občasně ( 4 až 5 let). Nejkratší životnost lze předpokládat u nepřetržitých nebo vícesměnných provozů typicky restaurace ( 2 až 3 roky). OASIS stav baterií každého detektoru automaticky kontroluje a včas signalizuje požadavek výměny. Systémové akumulátory mají životnost přibližně tříletou.

nahoru

Mobilita OASIS

Bezdrátový zabezpečovací systém je naprosto mobilní. Je závislý pouze na připojení šňůry ústředny do zásuvky 230V. Montáž, přemístění detektoru, nebo celého systému při přestěhování, změny nastavení a doplnění prvků zabezpečení jsou snadné a rychlé jako prvotní montáž. Šikovný vlastník si v řadě případů poradí bez dalších nákladů svépomocí a naprosto odborně.

nahoru

Textový návrh zabezpečení

čtypumístěnífunkce
1MkVstup bytuzpožděná
2PIRHalazpožděná
3MkLožnice oknookamžitá
4MkLožniceokamžitá
5PIRKoupelna oknobudoucí
6MkKuchyně oknobudoucí
7MkVstup terasaokamžitá
8MkVstup zahradaokamžitá
9PIRObývací pokojokamžitá
10GBObývací pokojokamžitá
11FireHala24.hod.
12klíčOvladačzap.noc
13klíčOvladačzap.odchod
14keyKlávesniceovládací
15 Interní sirénkasignalizace
16SirénaExterní sirénapoplachová

 

Grafický návrh zabezpečení

grafický návrh zabezpečení bytu

Grafický návrh zabezpečení je nejvhodnější dokument pro: užívání, údržbu, rozšířování, poradenství. Stává se nedílnou součástí zakázky, může být poskytnut monitorovacímu a zásahovému středisku PCO, předložen při sjednání pojištění. Zobrazuje rozsah objektu s přístupy a vymezuje zabezpečené prostory.

nahoru

Software zprávy

Grafické zobrazení slouží jako podklad software správy OASIS. Výrobce poskytuje jednotný program instalatéra a uživatele. Úrovně správy jsou dány uživatelským nebo servisním přístupem. Uživatel může připojením počítače k ústředně spravovat kódy ostatních uživatelů, může nastavovat reporty SMS zpráv, prohlížet a archivovat události.

software

nahoru

EZS je rozdělena do skupin zabezpečení:
A Garáž
je trvale střežena, vypínána při parkování a odjezdu.
AB Noc připíná do střežení vstupy a okna s umožněnou ventilací
ABC Dům zapíná detekci celého domu v nepřítomnosti, optický a
akustický detektor v obývacím pokoji nahrazuje EYE-02
systémová kamera alarmu s obrazovým přenosem MMS

alarm s EYE-02

AlarmHit Zdeněk Růžička U Branek 3, 102 00 Praha 10 tel.: +420 603 277 626, 242 449 101 email: ruzicka(na)alarmhit(tecka)cz
© AlarmHit | 2007
SolarisMedia.net
Tvorba www stránek